«Յանդեքսի պայմաններն ու կանոնակարգը շատ անկանխատեսելի է, ոչ ոք չգիտի՝ վաղն ինչ օրենքներ կմշակեն: Աշխատանքային պայմանագիր ունենք, բայց ամեն ինչ օն լայն է»,- ընթացող բողոքի ակցիայի ժամանակ ասաց տաքսի ծառայության վարորդներից մեկը: «Յանդեքսի հետ կապ հաստատելն անհասանելի մի բան է, ՀՀ-ում չունի գրանցված գրասենյակ, ֆիզանձ չկա, որի միջոցով կարելի է խնդիրը լուծել: Միայն օն լայն ենք շփվում՝ էն էլ ռոբոտացված տարբերակով: Դեպքեր են լինում, որ հարցը գրում ենք, ուրիշ բան են պատասխանում»,- հավելեց նա: ***
Դիտեք նաև՝ Հիշեցնենք՝ երեկ ավագանու ընդդիմադիր անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր. «Իրականացվելու է ակցիա և ստորագրահավաք՝ օնլայն տաքսու վարորդների կողմից՝ պահանջ-բողոքով, որը հետագայում ներկայացվելու ՀՀ կառավարությանը։ Օնլայն տիրույթում գրանցված են շուրջ 120 000 վարորդներ, որոնցից շուրջ 40 000-ի համար դա իրենց միակ աշխատանքն է և աշխատում են շուրջ 12 ժամ։ Վարորդները վճարում են հարկեր, բայց չեն համարվում գրանցված աշխատողներ և չեն համարվում Առողջության համընդհանուր ապահովագրության հիմնադրամի շահառու, այսինքն հնարավորություն չունեն անվճար բուժօգնություն ստանալու։ Պահանջները հետևյալն են. |